Uroczystość Św. Wincentego a Paulo

27 września  przypada uroczystość Świętego Wincentego a Paulo (1581-1660), Patrona Ubogich, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Zachęcamy do prywatnego odmawiana Nowenny do świętego Wincentego a Paulo z prośbą o otwarcie duszy, byśmy umieli spostrzegać Chrystusa ubogiego w każdym człowieku. Zachęcamy także do odmawiana modlitwy o powołania kapłanskie do Zgromadzenia Misji, którego kapłani, synowie Sw. Wincentego pracują przy naszej parafii od 1921 roku.

Św. Wincenty a Paulo jest założycielem Zgromadzenia Misji, lub inaczej Zgromadzenia Księży Misjonarzy.  Znany jest na całym świecie jako patron dzieł miłosierdzia. Na podstawie jego zasad życia powstało i funkcjonuje wiele stowarzyszeń I organizacji zarówno kościelnych jak I świeckich działających na rzecz ludzi biednych.

Nowenna do Św. Wincentego A Paulo:

Boże Wszechmogący! Tylu ludzi, Twoich dzieci, potrzebuje wsparcia duchowego lub materialnego. Żniwo jest wielkie a nas robotników mało i do tego jesteśmy słabi. Racz pobudzić serca i umysły wielu aby podjęli decyzję stania się Twoimi przedłużonymi rękoma wobec tych wszystkich, którzy potrzebuj a wsparcia.
Boże Miłosierdzia! Czym jestem wobec Ciebie? Chyba mniejszym niż pyłek na wietrze. Gorąco Ciebie proszę o łaskę abym mógł choć w małym stopniu odwdzięczyć się Tobie za Twoją niepojętą miłość tym, że naśladując Ciebie będę „Twoją dłonią” pomagającą moim braciom w Tobie, choćby sami odwrócili się od Ciebie, sami się sponiewierali.
Boże błagam Cię usilnie przez zasługi Twojego Syna Jezusa Chrystusa i za pośrednictwem Jego Matki NMP., a także św. Wincentego a Paulo abym potrafił zauważyć Ciebie w drugim człowieku i jemu służyć. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…..

Więcej o św. Wincentym można przeczytać tutaj.