Ważne Ogłoszenie Diecezji Brooklyn z dnia 14 marca 2020

Nieautoryzowane tłumaczenie polskie

Biorąc pod uwagę ciągłe i rosnące zagrożenie rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, biskup DiMarzio postanowił, że wszystkie publiczne msze zostaną odwołane w diecezji Brooklyn od poniedziałku 16 marca do odwołania. Dotyczy to zarówno mszy w dni powszednie, jak i w niedziele. Pogrzeby i śluby będą dozwolone, ale powinny być ograniczone tylko do członków rodziny. Obchody chrztu parafialnego powinny ograniczać się tylko do rodziny, jeśli nie można ich odłożyć. Bierzmowanie powinno być sprawowane wraz z obrzędem bierzmowania bez Mszy, jeśli to konieczne, w porozumieniu z biskupem wyznaczonym do sprawowania bierzmowania.

Wiernym diecezji przypomina się, że biskup wydał już zwolnienie z obowiązku uczestniczenia we Mszy w niedzielę. Obowiązek świętowania Dnia Pańskiego można wypełnić, zachowując postawę modlitewną oraz poprzez modlitwę osobistą i rodzinną.

Zachęcamy również wiernych do oglądania celebracji Eucharystii w telewizji. Dla przykładu:

Sobota o 18.00: msza nagrana wcześniej z koscioła Niepokalanego Poczęcia na Jamajce (j. angielski)

Niedziela o 11: msza na żywo z katedry St. James w centrum Brooklynu (j. angielski)

Niedziela o 13:30: msza z konkatedry Sw. Jozefa (j. hiszpański)

Katolicką stację NET-TV można oglądać w Nowym Jorku na Spectrum (kanał 97), Optimum (kanał 30) i FIOS (kanał 48). Można rownież oglądać msze na www.netny.tv

(moża rownież ogladać msze swięte na kanale EWTN www.ewtn.com oraz po polsku w telewizji TRWAM   www.tv-trwam.pl ).

W świetle utrzymującego się kryzysu sytuacja jest dokładnie monitorowana i nastąpi aktualizacja. Gdy przeżywamy ten trudny czas módlmy się prywatnie, zwłaszcza za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe, za chorych, za personel medyczny i za wszystkich ludzi.