Wiara-Nadzieja-Miłość … Koncert Piotra RUBIKA

rubik1WIARA.. NADZIEJA…MIŁOŚĆ… – Piotr Rubik z orkiestra i solistami zapraszają na KONCERT25 października 2015 roku, godzina 18:00 (6 PM)  kościół Św. Stanisława Kostki, Driggs Ave and Humboldt Street Greenpoint, Brooklyn, NY.

Wiara, nadzieja, miłość  to trzy podstawowe wartości.     Nadzieja pomaga przetrwać trudne, sytuacje. Wiara pomaga    zrozumieć coś, czego nie potrafimy pojąć. Miłość  uczy nas     zrozumienia, cierpliwości i poświęcenia. Ze wszystkich  darów  Boga  te uczucia są najbardziej  ukryte, ale  jednocześnie  najsilniejsze. Zauważamy w świecie coraz większą  obojętność religijną, pęd za  bogaceniem się, uzależnienia od środków masowego  przekazu, odrzucenia autorytetów i demoralizację. Co czynić, aby tym  zagrożeniom przeciwstawiać się, aby być dla ludzi żyjących  w świecie, a nie ulec złym wpływom tego świata?

"Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa”    – Jan Paweł II.

Czy ginie wiara, zanika nadzieja, powszednieje miłość ? Będziemy mieli okazje odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo w utworach Piotra Rubika“ Nadzieja szlocha po cichutku, w kąciku. Obejmuje ja wiara. Łzy mieszają się. W ich kałuży odbi­ja się twarz, jak w rozbitym lusterku. Obok przysiadła miłość, za rękę trzymając szczęście. Blaskiem swym rozpalają ledwo tląca się siłę. Serce mocniej zaczyna  bić”. (cytaty utworów)

List do Koryntian 13; 13:  „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.”

Bilety w cenie 70 dolarów do zakupienia w miejscach podanych na plakacie.