Wilno: Hospicjum Ks. Spocko prosi o pomoc

Drodzy Przyjaciele, Wilno, miasto tak bliskie sercom wielu Polaków, którzy musieli je opuścić, Wilno – miasto z którego wyszło na świat Orędzie Bożego Miłosierdzia, jest miastem w którym tak wielu ludzi czeka na zwykłe ludzkie miłosierdzie.  Po wielu staraniach, przeogromnych trudach – dzięki pomocy ludzi o wielkim sercu i umyśle udało się nam w ciągu 3 lat wyremontować XVII-wieczny budynek  i przystosować go na potrzeby domu dla ludzi (dzieci i dorosłych) umierających na raka.  Od 1 lutego tego roku, zatrudniliśmy już w naszym Hospicjum pierwszy personel – lekarzy, pielęgniarki, kierowców,  rehabilitantów, którzy podjęli się nieść iskrę nadziei i udzielać pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową.

Jest to ogromne wyzwanie – koszty, personelu, leki, dojazdy do chorych, wyżywienie…    Jako koordynator całego tego dzieła, gorąco proszę o udzielenie nam pomocy. Proszę o dary serca, o „wdowi grosz”, dzięki któremu będziemy być przy tych ludziach do końca.
    „Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćko” jest jedyną placówką tego typu na Litwie. Chcemy być z ludźmi chorymi, by u kresu swego życia mogli oni doświadczywszy ludzkiej miłości z głębi serca powiedzieć „Jezu, ufam Tobie”.

Szanowni i Drodzy Przyjaciele nie zamykajcie serca na nasze wołanie. Pomóżcie nam czynić tę wileńska ziemię bardziej ludzką przez ofiarowywaną drugiemu człowiekowi miłość i wsparcie. Niech Bóg Miłosierny Błogosławi Państwa. Modlitwą u stóp Matki Boskiej Ostrobramskiej ogarniamy wszystkie Państwa intencje.  Z wyrazami szacunku i z nadzieją

s. Michaela Rak i Wspólnota Hospicjum z Wilna 

 

Viešoji įstaiga „Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas“
TEL. (8- 5 ) 2195762   el. p. hospisas@hospisas.lt
Į. k.302837031
Rasų g.4, LT – 11350 Vilnius

 

Wilno 21.02.2013

 

LIST W WERSJI PDF