Wincenty a Paulo – uroczystość

27 września  przypada uroczystość Świętego Wincentego a Paulo. W tym dniu uroczyście zakończymy także Rok Wincentyński. Z tej racji przez najbliższy tydzień po każdej mszy świętej będziemy odmawiali Nowennę do świętego Wincentego a Paulo z prośbą o otwarcie duszy, byśmy umieli spostrzegać Chrystusa ubogiego w każdym człowieku. Zachęcamy także do prywatnego domawiana Nowenny.   

W poniedziałek 27 września o godzinie 9 rano będzie odprawiona specjalna msza święta koncelebrowana ku czci św. Wincentego, a po niej będzie specjalne błogosławieństwo i możliwość ucałowania relikwii świętego. Tego samego dnia, o godzinie 6 wieczorem będzie wyświetlony film przygotowany przez De Paul University w Chicago (wersja językowa angielska) pod tytułem: St. Vincent de Paulo – Charity’s Saint. O godz. 7 wieczorem będzie uroczysta msza św. w języku angielskim.   

Św. Wincenty a Paulo jest założycielem Zgromadzenia Misji, lub inaczej Zgromadzenia Księży Misjonarzy.  Znany jest na całym świecie jako patron dzieł miłosierdzia. Na podstawie jego zasad życia powstało i funkcjonuje wiele stowarzyszeń I organizacji zarówno kościelnych jak I świeckich działających na rzecz ludzi biednych.

 Nowenna do Św. Wincentego A Paulo:

Boże Wszechmogący! Tylu ludzi, Twoich dzieci, potrzebuje wsparcia duchowego lub materialnego. Żniwo jest wielkie a nas robotników mało i do tego jesteśmy słabi. Racz pobudzić serca i umysły wielu aby podjęli decyzję stania się Twoimi przedłużonymi rękoma wobec tych wszystkich, którzy potrzebuj a wsparcia.
Boże Miłosierdzia! Czym jestem wobec Ciebie? Chyba mniejszym niż pyłek na wietrze. Gorąco Ciebie proszę o łaskę abym mógł choć w małym stopniu odwdzięczyć się Tobie za Twoją niepojętą miłość tym, że naśladując Ciebie będę „Twoją dłonią” pomagającą moim braciom w Tobie, choćby sami odwrócili się od Ciebie, sami się sponiewierali. 
Boże błagam Cię usilnie przez zasługi Twojego Syna Jezusa Chrystusa i za pośrednictwem Jego Matki NMP., a także św. Wincentego a Paulo abym potrafił zauważyć Ciebie w drugim człowieku i jemu służyć. Amen.

 Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…..