Wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki

jpop W dniu rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, 19 października, przypada również jego wspomnienie liturgiczne.
Zachęcamy do modlitwy przy relikwiach ks Jerzego, które znajdują się w naszym kościele. Słyszy się coraz częściej, że przez jego wstawiennictwo modlący otrzymują wyproszane przez Niego łaski. Msze święte w naszym kościele są o godz 6.30, 7.00, 8.00, 19.00.

Ks. Jerzy Popiełuszko urodził się w 1947 r. w wiosce Okopy na Białostocczyźnie, był kapelanem związanym z „Solidarnością” i robotnikami.

Przeciwstawiał się systemowi ucisku, lecz zgodnie z głoszoną przez siebie zasadą „zło dobrem zwyciężaj” przestrzegał przed nienawiścią do funkcjonariuszy systemu. Wielokrotnie zastraszany i szykanowany przez aparat państwowy, 19 października 1984 r. został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW zwalczającego Kościół katolicki. Po niezwykle brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili księdza do Wisły na tamie koło Włocławka.
Grób ks. Jerzego znajduje się przy warszawskim kościele św. Stanisława Kostki i jest miejscem pielgrzymek.
Beatyfikacja ks. Jerzego miała miejsce 6 czerwca 2010 r. w Warszawie. Uroczystej liturgii na stołeczny Placu Piłsudskiego, z udziałem ok. 150 tys. wiernych, przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Angelo Amato.